MOPSiK

Międzyorganizacyjny Ogólnopolski Program Sterylizacji i Kastracji

8 lat
Działamy już
98 akcji
W tym czasie zorganizowaliśmy
3626 zwierząt
Na których wysterylizowaliśmy

Po ciemku wyjeżdżaliśmy, po ciemku wracaliśmy - ale warto było! Imponująca lista czworonożnych pacjentów - to zasługa Dwójki Lubuskich Wolontariuszy - Katarzyny i Przemka. Zespół operacyjny MOPSiK-owego STERYLOBUSU wykonał dzisiaj 51 zabiegów (13 suczek, 8 psów, 28 kotek i 2 kocurki).

Ekipa odpoczywa, by wiosną znów wyruszyć w teren. Do zobaczenia!

Add a comment

Pełna mobilizacja mieszkańców Łośna i ogromne zaangażowanie Pani Sołtys dało świetny rezultat - 43 zwierzaki już po sterylizacji/ kastracji. Na dzisiejszej liście pacjentów znalazło się: 5 suczek, 6 psów, 19 kotek i 13 kocurów.

Do Gminy Kłodawa wrócimy wiosną przyszłego roku, będzie to kolejna okazja na darmowy zabieg dla czworonogów z tej gminy. Do zobaczenia!

Add a comment

Liczba czworonogów umówionych na zabieg: 51. Liczba zoperowanych czworonogów: 51. BRAWO mieszkańcy Gminy Lubiszyn! Wykorzystaliście okazję darmowej sterylizacji/ kastracji na maxa!

Zespół operacyjny STERYLOBUSU pracował dzisiaj przez 7 godzin. Efekty? 10 suczek, 2 psy, 29 kotek i 10 kocurków - dopisujemy na konto MOPSiK-a!

Add a comment

Dzisiaj przyszła kolej na pacjentów z Gminy Drezdenko. Najpierw zaprosiliśmy do STERYLOBUSU: 12 suczek i 1 pieska, a później zaczęło się kocie szaleństwo! Dzisiejszą rekordzistką została Pani Agnieszka z Karwina, która przywiozła na zabieg aż 8 kotów (obojga płci) i suczkę. Ogromny szacunek dla Pani Agnieszki za dobre serce i determinację w ograniczaniu bezdomności zwierząt!

Zespół operacyjny MOPSiK-a wykastrował 24 kotki i 15 kocurków, co łącznie dało liczbę 52 pacjentów. Brawo!

Add a comment

Długa lista pacjentów, goście specjalni i piękna pogoda- tak było dzisiaj w Karsku. Zespół operacyjny MOPSiK-a rozpoczął zabiegi już przed godziną 8:00. Do STERYLOBUSU zaprosiliśmy: 15 suczek, 20 kotek, 6 psów i 6 kocurków. Ogromne brawa dla opiekunów zwierząt, którzy punktualnie pojawiali się ze swoim pupilem na umówiony zabieg.

Ogromną niespodziankę zrobiła nam ekipa "Weterynarze z sercem TVP". Operatorzy kamer towarzyszyli nam przez cały dzień, dokładnie dokumentując nasze starania w ograniczaniu bezdomności zwierząt. Efekty pracy Tej przesympatycznej ekipy już wkrótce na antenie TVP1. Będziemy Was informować!

Add a comment

Na mapie jesiennych wyjazdów m.in.: Karsko, Lubiszyn, Goszczanowiec, ale sezon rozpoczęliśmy w Szczecinie. Na specjalne zaproszenie Miasta i Stowarzyszenia Społeczno - Ekologicznego "Zwierzęcy Telefon Zaufania" w MOPSiK-wym STERYLOBUSIE operowane były dzisiaj tylko koty. Na zabieg sterylizacji/ kastracji zakwalifikowało się 28 pacjentów: 23 kotki i 5 kocurków. Kolejną kocią akcję w Szczecinie planujemy 20 października. Wolontariusze już się przygotowują, a zatem do zobaczenia!

Add a comment

"Szczęśliwa” trzynastka suczek i piętnastka kotek, plus trójka psiaków i czwórka kocurków- to pacjenci dzisiejszej akcji MOPSiK-a w Deszcznie. W tej gminie nasz STERYLOBUS ma stałą miejscówkę co rok. I jak co roku, i tym razem akcja została dofinansowana ze środków własnych Gminy Deszczno. Brawo Wy - mądrzy samorządowcy i świadomi właściciele czworonogów!

Add a comment

Duże i małe, czarne, rude i białe - to czworonożni pacjenci dzisiejszej akcji MOPSiK-a w Deszcznie. Na zabieg sterylizacji czekało 13 suczek i 15 kotek. Na kastrację zapisanych było 5 psów i 6 kocurów. Akcja kolejny już rok współfinansowana jest ze środków własnych Gminy Deszczno.

Add a comment

Na specjalne zaproszenie Miasta Szczecin, MOPSiK pomagał dzisiaj ograniczać bezdomność kotów na Wyspie Puckiej. Dzięki ogromnemu wysiłkowi wolontariuszy stowarzyszenia "Zwierzęcy Telefon Zaufania" ze Szczecina, odłowionych na zabieg sterylizacji/ kastracji zostało 45 kotów. Z czego 7 czworonogów było już wcześniej wysterylizowanych, a kolejne 6 nie kwalifikowało się do zabiegu - wymagają leczenia. Ostateczna lista pacjentów dzisiejszej akcji to: 16 kotek i 16 kocurków.

Add a comment

W minioną niedzielę MOPSiK-owy STERYLOBUS po raz pierwszy stacjonował w Gminie Dąbie (pod Krosnem Odrzańskim). Darmowe zabiegi sterylizacji/ kastracji były zarezerwowane wyłącznie dla najbardziej potrzebujących wsparcia opiekunów psów i kotów. Na liście pacjentów znalazło się: 13 suczek, 4 psy, 10 kotek i 1 kocurek.

Cieszymy się bardzo, że coraz więcej Gmin realizuje dobry program przeciwdziałania bezdomności zwierząt!

Add a comment

Więcej artykułów…

Najbliższe akcje

Brak wydarzeń

WSPIERAJ MOPSiK-a

Przekazując darowiznę za pośrednictwem systemu PayPal


Przelewem bankowym:

Międzyorganizacyjny Ogólnopolski Program Sterylizacji i Kastracji
PL08175000120000000034109524
BIC (Swift): PPABPLPK


Możesz wspierać MOPSiK-a przy okazji zakupów internetowych:

  • Artur Barciś
  • Krzysiek "JANKES" Jankowski
  • Hanna Śleszyńska
  • Łukasz Łyczkowski i Przemek Raminiak

Misja MOPSiK-a

Każda złotówka wydana na akcję MOPSiK to mniej bezdomnych, głodnych, chorych psów i kotów. To mniej cierpienia suczek i kotek, którym nikt nie udzielił pomocy okołoporodowej. To mniej niechcianych kociąt i szczeniąt, które są porzucane lub w okrutny sposób zabijane.

Możesz pomóc

Międzyorganizacyjny Ogólnopolski Program Sterylizacji i Kastracji

PL08175000120000000034109524
BIC/SWIFT: RCBWPLPW

Statystyka

W ramach projektu MOPSiK zabiegowi kastracji/sterylizacji poddano już

3 626

zwierząt (psów i kotów)

Pamiętaj

Sterylizacja i kastracja zwierząt, to jedyna skuteczna metoda zapobiegania ich bezdomności.

"Dopóki w schronisku znajduje się choć jeden pies albo kot, nie mamy prawa kupować zwierząt ani ich rozmnażać."

Dorota Sumińska