MOPSiK

Międzyorganizacyjny Ogólnopolski Program Sterylizacji i Kastracji

8 lat
Działamy już
98 akcji
W tym czasie zorganizowaliśmy
3626 zwierząt
Na których wysterylizowaliśmy

MOBILNA STERYLIZACJA PSÓW I KOTÓW

Celem projektu MOPSiK jest ograniczenie populacji zwierząt bezdomnych i wolno żyjących poprzez poddanie zabiegom sterylizacji i kastracji możliwie dużej ilości zwierząt zarówno bezdomnych jak i posiadających właścicieli.

W ramach projektu MOPSiK oferujemy możliwość przeprowadzenia zabiegów sterylizacji i kastracji psów i kotów POZA ZAKŁADEM LECZNICZYM DLA ZWIERZĄT, W MOBILNEJ SALI OPERACYJNEJ, tzw. STERYLOBUSIE

STERYLOBUS – w pełni wyposażona, mobilna sala operacyjna o powierzchni 12 m2, przystosowana do przeprowadzania zabiegów „w terenie” oferująca mieszkańcom terenów wiejskich dostęp do zabiegów sterylizacji i kastracji w miejscu zamieszkania.

Wykorzystanie MOBILNEJ SALI OPERACYJNEJ umożliwia przeprowadzenie zabiegów sterylizacji i kastracji praktycznie w każdej wsi, niezależnie od obecności stacjonarnego zakładu leczniczego dla zwierząt.

MOPSiK to projekt fundacyjny, w którym mogą uczestniczyć także lokalne samorządy (w ramach realizacji programów ograniczania bezdomności zwierząt) finansując zabiegi zwierzętom zamieszkującym na ich terenie.

„Klinika na kółkach” przyjeżdża na wezwanie. By zorganizować akcję wystarczy się do nas zgłosić. Bezpośrednim celem programu sterylizacji zwierząt na terenie miast i gmin jest ograniczenie populacji zwierząt, które nie posiadają właściciela. Spowoduje to:

  • stopniowe przywrócenie właściwych proporcji pomiędzy liczbą kotów a ilością występujących w ich środowisku gryzoni oraz innego pokarmu (cel humanitarny) a także zmniejszenie uciążliwości spowodowanych nadmierną ilością kotów bytujących w tych miejscach (cel społeczny).
  • Przyjmując średnio rocznie tylko 1 miot liczący 5 kociąt lub szczeniąt oraz 70 wysterylizowanych osobników żeńskich należy spodziewać się ograniczenia przyrostu zwierząt w pierwszym roku po wykonaniu zadania, o co najmniej 350 osobników.
  • Mniej wymiernym, ale bardzo znaczącym rezultatem realizacji zadania powinno stać się trwałe zainteresowanie właścicieli zwierząt oraz opiekunów bezdomnych zwierząt aktywnym przeciwdziałaniem ich rozmnażaniu się.

Projekt MOPSiK powstał dzięki współpracy fundacji pro-zwierzęcych, usługi weterynaryjne świadczy zakład leczniczy dla zwierząt. Posiadamy wszelkie, niezbędne uprawnienia, wystawiamy faktury VAT. Akcje organizują i finansują fundacje oraz samorządy lokalne (gminy)

DLA GMIN – PREFERENCYJNE TERMINY I MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA DOFINANSOWANIA

(w zależności od dostępności funduszy)

Jedna akcja = jeden dzień = 30-40 zoperowanych zwierząt!

 

NIE CZEKAJ! ZAREZERWUJ PRZYJAZD MOBILNEJ SALI OPERACYJNEJ JUŻ DZIŚ!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.